Dofinansowanie na rozwój oferty klastrów dla firm Zobacz na stronie WWW.
Informator dotacji unijnych
30 maja 2023 r.    Informator dotacji unijnych

Informator dotacji unijnych

 

Szanowny Czytelniku!

  Informator dotacji unijnych  

Jeśli chcesz zwiększyć szanse, aby w wyniku oceny Twój projekt został wybrany do dofinansowania, postępuj zgodnie ze wskazówkami:

Krok 1. Starannie i zgodnie z zasadami przygotuj wniosek o dofinansowanie.

Krok 2. Zwróć uwagę, aby w razie konieczności wniosek uzupełnić lub poprawić w wymaganym
               terminie.

Krok 3. Weź udział w panelu w wyznaczonym terminie.

Krok 4. Popraw lub uzupełnij wniosek w wyznaczonym terminie i określonym zakresie, jeśli po
                panelu otrzymasz wezwanie.

Więcej na ten temat przeczytasz w e-letterze oraz na łamach najnowszego wydania naszego czasopisma "Fundusze unijne w pytaniach i odpowiedziach".

Sprawdź! >>

Klaudyna Saja-Żwirkowska
redaktor naczelna Funduszy unijnych w pytaniach i odpowiedziach oraz Vademecum zamówień publicznych

 
Temat numeru

Możesz ubiegać się o dofinansowanie na rozwój oferty klastrów dla firm w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki

 

Pytanie

Jak wygląda procedura składania wniosku w ramach Działania Rozwój oferty klastrów dla firm z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki? Czy można już składać wnioski?

Odpowiedź

Został ogłoszony nabór wniosków, który będzie trwać od 30.05.2023 r. do 30.08.2023 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16.00.)

O dofinansowanie projektów w ramach naboru mogą ubiegać się podmioty pełniące rolę koordynatora Krajowego Klastra Kluczowego albo koordynatora ponadregionalnego klastra wzrostowego.

Instytucja Pośrednicząca (IP) organizuje nabór wniosków, aby wybrać do dofinansowania projekty, które najbardziej przyczynią się do osiągnięcia:

  • celów FENG oraz celu Priorytetu 2, którym jest rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii oraz
  • celu działania, którym jest wzmocnienie potencjału oraz profesjonalizacji działalności koordynatorów Krajowych Klastrów Kluczowych oraz ponadregionalnych klastrów wzrostowych, w szczególności poprzez rozwój innowacyjnej oferty usługowej dla przedsiębiorstw w zakresie B+R+I i internacjonalizacji oraz udział w międzynarodowych partnerstwach, jak i usług transferu wiedzy i dobrych praktyk w klastrze.

Ważne

Jako wnioskodawca musisz złożyć wniosek wyłącznie w lokalnym systemie informatycznym (https://lsi.parp.gov.pl/) w określonym terminie.

Złóż wniosek w języku polskim

Wniosek o dofinansowanie powinien zostać sporządzony w języku polskim z wyjątkiem zastosowania obcojęzycznych nazw własnych lub pojedynczych wyrażeń w języku obcym. Dokumenty sporządzone w języku obcym powinny zostać przetłumaczone na język polski przez
tłumacza przysięgłego.

Zwróć uwagę na załączniki
Masz obowiązek wypełnić wniosek zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku udostępnioną na stronie naboru, stanowiącą załącznik nr 6 do Regulaminu wyboru projektu. Integralną częścią wniosku są załączniki, o których mowa w Instrukcji wypełniania wniosku.

Więcej na ten temat przeczytasz w "Funduszach unijnych w pytaniach i odpowiedziach"

Informator dotacji unijnych

Aktualności

Sprawdź, czy możesz poprawić lub uzupełnić wniosek w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki

Pytanie

Jak wygląda ocena projektów w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, Priorytet II. Środowisko sprzyjające innowacjom, Działanie 2.09 Seal of Excellence?

Czy możliwa jest poprawa, jeśli we wniosku będą pomyłki?

Odpowiedź

Ocena projektów w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, Priorytet II. Środowisko sprzyjające innowacjom, Działanie 2.09 Seal of Excellence została przedstawiona m.in. w Regulaminie naboru wniosków dotyczących wskazanego programu.

Jeśli we wniosku zostaną stwierdzone błędy lub pomyłki, zostaniesz wezwany do ich poprawienia.

Ocena projektów prowadzona jest w zakresie spełnienia kryteriów wyboru projektów, stanowiących załącznik nr 2 do Regulaminu wyboru projektów. Ocena jest jednoetapowa i dokonywana jest przez ekspertów, którzy wchodzą w skład komisji oceny projektów (KOP). Ocena dokonywana jest m.in. na podstawie informacji zawartych we wniosku, a także informacji udzielanych przez wnioskodawcę podczas posiedzenia panelu KOP.

Możesz poprawić wniosek

Możesz zostać wezwany przez IP do uzupełnienia lub poprawienia wniosku. Wezwanie do uzupełnienia lub poprawienia wniosku zawiera wstępną opinię w zakresie kryteriów wymagających uzupełnienia lub poprawy.

Masz 14 dni na poprawę

Po otrzymaniu wezwania, będziesz miał 14 dni kalendarzowych na wprowadzenie uzupełnień lub poprawienie wniosku w lokalnym systemie informatycznym w zakresie określonym w wezwaniu. Termin ten jest liczony od dnia następującego po dniu wysłania wezwania. Jeśli nie zgadzasz się z którąkolwiek z uwag wskazanych w wezwaniu możesz odnieść się do niej w czasie przekazywania skorygowanego wniosku do instytucji pośredniczącej.

Więcej na ten temat przeczytasz w "Funduszach unijnych w pytaniach i odpowiedziach"

Polecają nas

Cenię publikację za jej wszechstronność i użyteczny charakter. Na co dzień moim zadaniem jest wyszukiwanie możliwości finansowania różnorakich przedsięwzięć. Tu znajduję inspirację do działania. Możliwość zadania pytań ekspertom ułatwia mi przygotowanie się do wyboru najlepszych rozwiązań.

Marek Krawieczek, niezależny konsultant

 

Wiedza i Praktyka sp. z o.o., ul. Łotewska 9A, 03-918 Warszawa,
tel.: (22) 518 29 29, e-mail: [email protected]

Numer NIP: 526-19-92-256, Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie,
XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł.
Nr rejestrowy BDO: 000008579

Sprawdź, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe »